ANKARA’ da, 4-10 Şubat 2013 tarihleri arasında yapılan Bayanlar Gençler Ligi ikinci bölüm maçları sonunda şampiyonluğa son gün Galatasaray’ ı 3-0 mağlup eden Vakıfbank ulaşırken, ikinciliği Eczacıbaşı, üçüncülüğü Galatasaray elde etti.

Turnuva bitiminde düzenlenen ödül töreninde birinciliği kazanan Vakıfbank, madalya ve şampiyonluk kupasını TVF Başkanı Özkan Mutlugil’in elinden aldı.

 


4-10 Şubat tarihlerinde İstanbul'da yapılan Genç Erkekler Ligi ikinci bölüm müsabakaları sonunda turnuvanın son maçında İstanbul Büyükşehir Belediyesi' ni 3-2 yenen Arkas spor mutlu sona ulaşırken, ikincilik İstanbul Büyükşehir Belediyesi takımının oldu. Üçüncülüğü Ziraat Bankası kazandı.

 

Karşılaşmalardan sonra yapılan ödül töreninde birinci Arkas Spor' un kupa ve madalyalarını Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkan Vekili Mustafa Ekşi verdi.

Gençler Voleybol Liginden elde edilen puandan, A Takımlarının puan hanelerine; 2012-2013 sezonu için yüzde 10 puan taşınacak. Lig etabının sonunda Gençler Voleybol Liginden taşınacak puanın, A takım puanına eklenmesi ile oluşacak toplam puan, A takımının puanı olarak kabul edilecek.

Gençler Ligi Bayan Puan Durumu
 Sıra    Takım O G M A V P SA 3-0 3-1 3-2 2-3 1-3 0-3  
1   Vakıfbank 11 11 0 33 2 32 16,500 10 0 1 0 0 0  
2   Eczacıbaşı 11 10 1 30 9 29 3,333 5 4 1 0 0 1  
3   Galatasaray 11 9 2 29 8 28 3,625 7 2 0 1 0 1  
4   Yeşilyurt 11 7 4 23 15 20 1,533 5 1 1 0 2 2  
5   Fenerbahçe 10 6 4 23 14 20 1,643 4 2 0 2 1 1  
6   İlbank 11 6 5 23 17 18 1,353 5 0 1 1 3 1  
7   Bursa B.Şehir Bld. 10 6 4 20 15 18 1,333 4 1 1 1 0 3  
8   Nilüfer Bld. 11 4 7 15 22 12 0,682 3 1 0 0 3 4  
9   Beşiktaş 11 3 8 11 26 8 0,423 2 0 1 0 2 6  
10   TED Kolejliler 11 2 9 8 27 7 0,296 2 0 0 1 0 8  
11   Ereğli Bld. 11 1 10 3 30 3 0,100 1 0 0 0 0 10  
12   Sarıyer Bld. 11 0 11 0 33 0 0,000 0 0 0 0 0 11  

 

Gençler Ligi Erkek Puan Durumu
 Sıra    Takım O G M A V P SA 3-0 3-1 3-2 2-3 1-3 0-3  
1   Arkas Spor 11 11 0 33 7 31 4,714 6 3 2 0 0 0  
2   İstanbul BBSK 11 10 1 32 10 28 3,200 6 1 3 1 0 0  
3   Ziraat Bankası 11 8 3 29 9 26 3,222 8 0 0 2 1 0  
4   Fenerbahçe 11 8 3 28 11 26 2,545 6 2 0 2 0 1  
5   Galatasaray 11 7 4 25 14 21 1,786 6 0 1 1 2 1  
6   M.Milli Piyango 11 6 5 21 18 18 1,167 3 3 0 0 3 2  
7   Halkbank 11 6 5 20 18 17 1,111 4 1 1 0 2 3  
8   Çankaya Bld. ANKA 11 4 7 15 22 13 0,682 3 1 0 1 1 5  
9   Yenişehir Bld. 11 3 8 9 26 9 0,346 1 2 0 0 0 8  
10   4 Eylül Bld. 11 2 9 8 28 6 0,286 1 1 0 0 2 7  
11   Gümüşhane Torul Gençlik 11 1 10 5 32 2 0,156 0 0 1 0 2 8  
12   TED Kolejliler 11 0 11 3 33 1 0,091 0 0 0 1 1 9  

 

10 Şubat 2013 Pazar:

Ankara (Beştepe) Ereğli Bld. Beşiktaş 1GByn 0 3
Ankara (Beştepe) Sarıyer Bld. Nilüfer Bld. 1GByn 0 3
Ankara (Beştepe) TED Kolejliler İlbank 1GByn 0 3
Ankara (Selim Sırrı Tarcan) Yeşilyurt Bursa B.Şehir Bld. 1GByn 3 2
Ankara (Selim Sırrı Tarcan) Galatasaray Eczacıbaşı 1GByn 2 3
Ankara (Selim Sırrı Tarcan) Fenerbahçe Vakıfbank 1GByn 2 3
İstanbul (B.Felek) 4 Eylül Bld. Gümüşhane Torul Gençlik 1GErk 3 1
İstanbul (B.Felek) TED Kolejliler Yenişehir Bld. 1GErk 1 3
İstanbul (B.Felek) M.Milli Piyango Çankaya Bld. ANKA 1GErk 3 1
İstanbul (TVF 50.Yıl) Halkbank Galatasaray 1GErk 0 3
İstanbul (TVF 50.Yıl) Arkas Spor Ziraat Bankası 1GErk 3 2
İstanbul (TVF 50.Yıl) Fenerbahçe İstanbul BBSK 1GErk 2 3

09 Şubat 2013 Cumartesi 

Ankara (Beştepe) Ereğli Bld. Beşiktaş 1GByn 0 3
Ankara (Beştepe) Sarıyer Bld. Nilüfer Bld. 1GByn 0 3
Ankara (Beştepe) TED Kolejliler İlbank 1GByn 3 0
Ankara (Selim Sırrı Tarcan) Yeşilyurt Bursa B.Şehir Bld. 1GByn 3 2
Ankara (Selim Sırrı Tarcan) Galatasaray Eczacıbaşı 1GByn 2 3
Ankara (Selim Sırrı Tarcan) Fenerbahçe Vakıfbank 1GByn 2 3
İstanbul (B.Felek) 4 Eylül Bld. Gümüşhane Torul Gençlik 1GErk 3 1
İstanbul (B.Felek) TED Kolejliler Yenişehir Bld. 1GErk    
İstanbul (B.Felek) M.Milli Piyango Çankaya Bld. ANKA 1GErk 3 1
İstanbul (TVF 50.Yıl) Halkbank Galatasaray 1GErk 0 3
İstanbul (TVF 50.Yıl) Arkas Spor Ziraat Bankası 1GErk 3 2
İstanbul (TVF 50.Yıl) Fenerbahçe İstanbul BBSK 1GErk 2 3

08 Şubat 2013 Cuma

Ankara (Beştepe) Vakıfbank Yeşilyurt 1GByn 3 0
Ankara (Beştepe) Eczacıbaşı Fenerbahçe 1GByn 3 1
Ankara (Beştepe) Bursa B.Şehir Bld. Galatasaray 1GByn 0 3
Ankara (Selim Sırrı Tarcan) İlbank Sarıyer Bld. 1GByn 3 0
Ankara (Selim Sırrı Tarcan) Nilüfer Bld. Ereğli Bld. 1GByn 3 0
Ankara (Selim Sırrı Tarcan) Beşiktaş TED Kolejliler 1GByn 3 2
İstanbul (B.Felek) İstanbul BBSK Halkbank 1GErk 3 1
İstanbul (B.Felek) Ziraat Bankası Fenerbahçe 1GErk 1 3
İstanbul (B.Felek) Galatasaray Arkas Spor 1GErk 1 3
İstanbul (TVF 50.Yıl) Çankaya Bld. ANKA TED Kolejliler 1GErk 3 0
İstanbul (TVF 50.Yıl) Yenişehir Bld. 4 Eylül Bld. 1GErk 3 0
İstanbul (TVF 50.Yıl) Gümüşhane Torul Gençlik M.Milli Piyango 1GErk 0 3

06 Şubat 2013 Çarşamba

Ankara (Beştepe) Galatasaray Nilüfer Bld. 1GByn 3 0
Ankara (Beştepe) Fenerbahçe Beşiktaş 1GByn 3 0
Ankara (Beştepe) Yeşilyurt İlbank 1GByn 3 1
Ankara (Selim Sırrı Tarcan) Vakıfbank Ereğli Bld. 1GByn 3 0
Ankara (Selim Sırrı Tarcan) Eczacıbaşı Sarıyer Bld. 1GByn 3 0
Ankara (Selim Sırrı Tarcan) Bursa B.Şehir Bld. TED Kolejliler 1GByn 3 0
İstanbul (TVF 50.Yıl) Arkas Spor Yenişehir Bld. 1GErk 3 0
İstanbul (TVF 50.Yıl) İstanbul BBSK 4 Eylül Bld. 1GErk 3 0
İstanbul (TVF 50.Yıl) Ziraat Bankası TED Kolejliler 1GErk 3 0
İstanbul (TVF 50.Yıl) Fenerbahçe Gümüşhane Torul Gençlik 1GErk 3 0
İstanbul (TVF 50.Yıl) Halkbank Çankaya Bld. ANKA 1GErk 3 2
İstanbul (TVF 50.Yıl) Galatasaray M.Milli Piyango 1GErk 1 3

05 Şubat 2013 Salı

Ankara (Beştepe) Sarıyer Bld. Vakıfbank 1GByn 0 3
Ankara (Beştepe) Ereğli Bld. Bursa B.Şehir Bld. 1GByn 0 3
Ankara (Beştepe) TED Kolejliler Eczacıbaşı 1GByn 0 3
Ankara (Selim Sırrı Tarcan) Beşiktaş Galatasaray 1GByn 0 3
Ankara (Selim Sırrı Tarcan) Nilüfer Bld. Yeşilyurt 1GByn 0 3
Ankara (Selim Sırrı Tarcan) İlbank Fenerbahçe 1GByn 3 2
İstanbul (B.Felek) TED Kolejliler İstanbul BBSK 1GErk 0 3
İstanbul (B.Felek) 4 Eylül Bld. Galatasaray 1GErk 0 3
İstanbul (B.Felek) M.Milli Piyango Ziraat Bankası 1GErk 0 3
İstanbul (TVF 50.Yıl) Gümüşhane Torul Gençlik Arkas Spor 1GErk 0 3
İstanbul (TVF 50.Yıl) Yenişehir Bld. Halkbank 1GErk 0 3
İstanbul (TVF 50.Yıl) Çankaya Bld. ANKA Fenerbahçe 1GErk 0 3

04 Şubat 2013 Pazartesi

Ankara (Beştepe) Yeşilyurt Beşiktaş 1GByn 3 0
Ankara (Beştepe) Fenerbahçe Nilüfer Bld. 1GByn 3 1
Ankara (Beştepe) Galatasaray İlbank 1GByn 3 1
Ankara (Selim Sırrı Tarcan) Bursa B.Şehir Bld. Sarıyer Bld. 1GByn 3 0
Ankara (Selim Sırrı Tarcan) Eczacıbaşı Ereğli Bld. 1GByn 3 0
Ankara (Selim Sırrı Tarcan) Vakıfbank TED Kolejliler 1GByn 3 0
İstanbul (B.Felek) Halkbank Gümüşhane Torul Gençlik 1GErk 3 0
İstanbul (B.Felek) Fenerbahçe Yenişehir Bld. 1GErk 3 0
İstanbul (B.Felek) Arkas Spor Çankaya Bld. ANKA 1GErk 3 0
İstanbul (TVF 50.Yıl) Galatasaray TED Kolejliler 1GErk 3 0
İstanbul (TVF 50.Yıl) Ziraat Bankası 4 Eylül Bld. 1GErk 3 0
İstanbul (TVF 50.Yıl) İstanbul BBSK M.Milli Piyango 1GErk 3 0

24-29 Aralık 2012 tarihleri arasında Ankara ve İstanbul´da oynanan Gençler Ligi I. Etap maç sonuçları: 

24 Aralık 2012 Pazartesi
 
 
 
 
Ankara (Beştepe)
3 - 0
İstanbul BBSK
Yenişehir Bld.
1GErk
Ankara (Beştepe)
3 - 0
Galatasaray
Çankaya Bld. ANKA
1GErk
Ankara (Beştepe)
3 - 0
Ziraat Bankası
Gümüşhane Torul Gençlik
1GErk
Ankara (Selim Sırrı Tarcan)
3 - 0
Fenerbahçe
TED Kolejliler
1GErk
Ankara (Selim Sırrı Tarcan)
3 - 0
Arkas Spor
4 Eylül Bld.
1GErk
Ankara (Selim Sırrı Tarcan)
3 - 1
Halkbank
M.Milli Piyango
1GErk
İstanbul (B.Felek)
3 - 0
Vakıfbank
Bursa B.Şehir Bld.
1GByn
İstanbul (B.Felek)
3 - 1
Eczacıbaşı
Nilüfer Bld.
1GByn
İstanbul (B.Felek)
3 - 0
İlbank
Beşiktaş
1GByn
İstanbul (TVF 50.Yıl)
3 - 0
Yeşilyurt
Sarıyer Bld.
1GByn
İstanbul (TVF 50.Yıl)
3 - 0
Galatasaray
Ereğli Bld.
1GByn
İstanbul (TVF 50.Yıl)
3 - 0
Fenerbahçe
TED Kolejliler
1GByn
25 Aralık 2012 Salı
 
 
 
 
Ankara (Beştepe)
0 - 3
Çankaya Bld. ANKA
İstanbul BBSK
1GErk
Ankara (Beştepe)
1 - 3
Gümüşhane Torul Gençlik
Yenişehir Bld.
1GErk
Ankara (Beştepe)
0 - 3
Galatasaray
Ziraat Bankası
1GErk
Ankara (Selim Sırrı Tarcan)
0 - 3
4 Eylül Bld.
Fenerbahçe
1GErk
Ankara (Selim Sırrı Tarcan)
3 - 0
M.Milli Piyango
TED Kolejliler
1GErk
Ankara (Selim Sırrı Tarcan)
3 - 1
Arkas Spor
Halkbank
1GErk
İstanbul (B.Felek)
0 - 3
Nilüfer Bld.
Vakıfbank
1GByn
İstanbul (B.Felek)
0 - 3
Beşiktaş
Bursa B.Şehir Bld.
1GByn
İstanbul (B.Felek)
3 - 1
Eczacıbaşı
İlbank
1GByn
İstanbul (TVF 50.Yıl)
0 - 3
Ereğli Bld.
Yeşilyurt
1GByn
İstanbul (TVF 50.Yıl)
3 - 0
TED Kolejliler
Sarıyer Bld.
1GByn
İstanbul (TVF 50.Yıl)
3 - 0
Galatasaray
Fenerbahçe
1GByn
26 Aralık 2012 Çarşamba
 
 
 
 
Ankara (Beştepe)
3 - 0
İstanbul BBSK
Gümüşhane Torul Gençlik
1GErk
Ankara (Beştepe)
3 - 0
Ziraat Bankası
Çankaya Bld. ANKA
1GErk
Ankara (Beştepe)
0 - 3
Yenişehir Bld.
Galatasaray
1GErk
Ankara (Selim Sırrı Tarcan)
3 - 1
Fenerbahçe
M.Milli Piyango
1GErk
Ankara (Selim Sırrı Tarcan)
3 - 0
Halkbank
4 Eylül Bld.
1GErk
Ankara (Selim Sırrı Tarcan)
0 - 3
TED Kolejliler
Arkas Spor
1GErk
İstanbul (B.Felek)
3 - 0
Vakıfbank
Beşiktaş
1GByn
İstanbul (B.Felek)
3 - 0
İlbank
Nilüfer Bld.
1GByn
İstanbul (B.Felek)
0 - 3
Bursa B.Şehir Bld.
Eczacıbaşı
1GByn
İstanbul (TVF 50.Yıl)
3 - 0
Yeşilyurt
TED Kolejliler
1GByn
İstanbul (TVF 50.Yıl)
3 - 0
Fenerbahçe
Ereğli Bld.
1GByn
İstanbul (TVF 50.Yıl)
0 - 3
Sarıyer Bld.
Galatasaray
1GByn
28 Aralık 2012 Cuma
 
 
 
 
Ankara (Beştepe)
2 - 3
Ziraat Bankası
İstanbul BBSK
1GErk
Ankara (Beştepe)
3 - 0
Galatasaray
Gümüşhane Torul Gençlik
1GErk
Ankara (Beştepe)
3 - 0
Çankaya Bld. ANKA
Yenişehir Bld.
1GErk
Ankara (Selim Sırrı Tarcan)
0 - 3
Halkbank
Fenerbahçe
1GErk
Ankara (Selim Sırrı Tarcan)
3 - 1
Arkas Spor
M.Milli Piyango
1GErk
Ankara (Selim Sırrı Tarcan)
3 - 0
4 Eylül Bld.
TED Kolejliler
1GErk
İstanbul (B.Felek)
1 - 3
Nilüfer Bld.
Bursa B.Şehir Bld.
1GByn
İstanbul (B.Felek)
3 - 1
Eczacıbaşı
Beşiktaş
1GByn
İstanbul (B.Felek)
0 - 3
İlbank
Vakıfbank
1GByn
İstanbul (TVF 50.Yıl)
3 - 0
Ereğli Bld.
Sarıyer Bld.
1GByn
İstanbul (TVF 50.Yıl)
3 - 0
Galatasaray
TED Kolejliler
1GByn
İstanbul (TVF 50.Yıl)
3 - 1
Fenerbahçe
Yeşilyurt
1GByn
29 Aralık 2012 Cumartesi
 
 
 
 
Ankara (Beştepe)
0 - 3
Gümüşhane Torul Gençlik
Çankaya Bld. ANKA
1GErk
Ankara (Beştepe)
0 - 3
Yenişehir Bld.
Ziraat Bankası
1GErk
Ankara (Beştepe)
3 - 2
İstanbul BBSK
Galatasaray
1GErk
Ankara (Selim Sırrı Tarcan)
3 - 1
M.Milli Piyango
4 Eylül Bld.
1GErk
Ankara (Selim Sırrı Tarcan)
0 - 3
TED Kolejliler
Halkbank
1GErk
Ankara (Selim Sırrı Tarcan)
0 - 3
Fenerbahçe
Arkas Spor
1GErk
İstanbul (B.Felek)
1 - 3
Beşiktaş
Nilüfer Bld.
1GByn
İstanbul (B.Felek)
3 - 2
Bursa B.Şehir Bld.
İlbank
1GByn
İstanbul (B.Felek)
3 - 0
Vakıfbank
Eczacıbaşı
1GByn
İstanbul (TVF 50.Yıl)
3 - 0
TED Kolejliler
Ereğli Bld.
1GByn
İstanbul (TVF 50.Yıl)
0 - 3
Sarıyer Bld.
Fenerbahçe
1GByn
İstanbul (TVF 50.Yıl)
1 - 3
Yeşilyurt
Galatasaray
1GByn