Sn. HASAN EPİRDEN ve “ZORUNLU AÇIKLAMASI”

 

ZORUNLU AÇIKLAMA

“Son zamanlarda Hasan Epirden tarafından aleyhime yazılan mesnetsiz, kastı meçhul eleştiriler içinde yer alan yakışıksız ifadelere ve suçlamalara verdiğim cevaplar malumunuz olarak geçtiğimiz haftalarda köşe yazılarımda yer almıştı… Ancak aynı kişinin haddini daha da aşarak beni hainlikle suçlayan, Her yazısında sitesinde yayınlanan son yazısına karşılık işbu açıklamamı yapmam kaçınılmaz olmuştur… Konu, genel okuyucu portföyümde yer alan küçük bir gurubun ilgi alanına girdiği için ( Sn. EPİRDEN KADAR GENİŞ BİR KİTLEYE ULAŞAMADIĞIMDAN) yazımı rahatsızlık vermeme düşüncesinden yola çıkarak,  sadece www.voleybolum.net ve www.voleybolum.org ’da çıkacak.”

A. Hançer olarak sabrederek kendisinin ve güzide okuyucularının ona hatasını düzeltme zamanı bırakarak ve yazının da ilk sayfadan gitmesini bekledikten sonra,  Cumhuriyetimizin İlkeleri için yazdığı yazıya açıklık getirerek  tavsiyeler önermiştim. Ancak Hasan kardeşimiz konuyu almış, yazmış ha yazmış. Başta yaptığım gibi benim ismim yerine onun ismini koyarak  “ZORUNLU AÇIKLAMAYI” okuyun.

Kendisine sadece Türkiye Cumhuriyetinin Niteliklerinin ne olduğunu hatırlattık. Hemen kaleme sarıldı ve benim için yazdıklarıyla aslında kendisine ters cevaplar verdi. Aramızdaki fark olarak belirlenen Cumhuriyetin Nitelikleri’nden hep kendininkini yazdı ve  benim sözlerime esas teşkil eden nitelikleri bir kez dahi yazmamasını ve anmamasını okurlarına nasıl izah edecek bilemiyorum? Her halde A.Hançer’in ki yanlış olduğundan, kendininkini doğru bulmasından ve kendi fikrini tekrar tekrar yazması gereğini düşünüyor. Benim aktarımımı da yok saymakta.

Sn. Epirden Cumhuriyetimiz için şöyle demektedir. Ve yazısında da bunu bir çok kez yazarak tekrarlamaktadır. Şöyle ki;

“YÜCE ÖNDER ATATÜRK'ÜN KURDUĞU LAİK VE SOSYAL CUMHURİYETİMİZİN SONSUZA DEK YAŞAMASI DİLEKLERİMLE CUMHURİYET BAYRAMIMIZI YÜREKTEN KUTLARIM.”

Ancak; her nedense benim Cumhuriyetin Nitelikleri için yazdığım Anayasanın 2’nci maddesini ve 4’üncü maddesini sadece madde olarak yazmakta içeriğini ise hiç yazmamaktadır. Kendi ifadesini üst üste yazması ve esas olanı yazmamasını nasıl izah ettiğini sormak gerekir.

Ben kendilerine önce Anayasanın dört maddesini aynen aktardım.

l. Devletin şekli

MADDE 1.- Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir.

ll. Cumhuriyetin nitelikleri

MADDE 2.- Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

lll. Devletin bütünlüğü, resmi dili, bayrağı, milli marşı ve başkenti

MADDE 3.- Türkiye Devleti, ülkesi ve milliyetiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.  

Bayrağı, şekli kanunda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.

Milli marşı “İstiklal Marşı”dır.

Başkenti Ankara’dır.

lV. Değiştirilmeyecek hükümler

Madde 4.- Anayasanın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2 nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

İşte bu maddelere kendi görüşünü yazarak yeniden şöyle demiş.

“Ukalaca bilgiçlik taslamaya kalktı, beceremedi, yüzüne gözüne bulaştırdı… Utanmadan sahtekarlıkla suçladı, beceremedi… Şimdi de kalkmış, 2 ay önce köşemdeki  “YÜCE ÖNDER ATATÜRK'ÜN KURDUĞU LAİK VE SOSYAL CUMHURİYETİMİZİN SONSUZA DEK YAŞAMASI DİLEKLERİMLE CUMHURİYET BAYRAMIMIZI YÜREKTEN KUTLARIM.” şeklindeki mesajımı eleştirerek, çirkinleştirerek ve de haddini fersah fersah aşarak çok tehlikeli bir kulvarda koşmaya soyunmuş ?... Nedense, bu mesajımla aklına tam 2 ay sonra geliyorum ?... Belli, bu kez araya araya bunu bulmuş, bu içten kutlamama takılmış ?...

Yazarken biraz da işi abartarak “kutlamama takılmış “ diyerek de çamurlar atmış. Üstelik bilgiçlik, sahtekarlık vs. vs deyip durmuş. Eski yazılarla henüz cevaplanmayan yazıları harman ederek okuyucuyu esas konudan uzak tutmaya ve kafasını karıştırmaya yönlenmiş. 

Halbuki ben o yazımda şöyle yazmıştım.

Sn. Epirden; 

“ YÜCE ÖNDER ATATÜRK’ÜN KURDUĞU CUMHURİYET “ sadece “LAİK VE SOSYAL” değildir. Bunu bilmemek, bilgisizlikten ve ayıptan öte suç teşkil edebilir. Çünkü; …..”

Diyerek Anayasanın ilk 4 maddesini yazmıştım. Kendileri her nedense uzunca yazısında bunu bir kez dahi yazmamakta inat ediyor. Ne olurdu eğer,

- Evet, esas olan budur diyebilseydi. Bir kez bunu kabullenseydi, ama olmadı.

Aynen HER İKİ YAZIYI DA Siz okurlara  tekrar aktarıyorum.

Sn.Epirden yazdığı;

“YÜCE ÖNDER ATATÜRK'ÜN KURDUĞU LAİK VE SOSYAL CUMHURİYETİMİZİN SONSUZA DEK YAŞAMASI DİLEKLERİMLE CUMHURİYET BAYRAMIMIZI YÜREKTEN KUTLARIM.”

A. Hançer’in yazdığı

  ll. Cumhuriyetin nitelikleri

Türkiye Cumhuriyeti,

a)    toplumun huzuru,

b)   milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde,

c)    insan haklarına saygılı,

d)   Atatürk milliyetçiliğine bağlı,

e)    başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan,

f)     demokratik,

g)   laik ve sosyal

h)   bir hukuk Devletidir.

Keşke Sn.Hasan Epirden'in “ZORUNLU AÇIKLAMASI” bu olsaydı. Herkes mutlu olurdu. 

Saygıdeğer Okuyucular;

İşte iki farklı görüş, fikir, inanç vs vs. ne isterseniz diyebilirsiniz.

İster Sn. Epirden’in söylediklerini doğru kabul edin ister benim yazdıklarımı. Artık ikisi de kayıt altındadır.

Ancak ben yazdıklarımı öğretmeye çalışacağım. Sn. Epirden de kendisininkini öğretecek gibi, benim  yazdığımı anmadan.

Çünkü Sn. Epirden’e;

“Gözün (ün) üstünde kaşın ( Kaşın altında gözün) var dememek,”

Gerektiğine inandım ve öğrendim.

Eğer Sevdiğim insan Sn.Hasan Epirden’e, Cumhuriyetin Niteliklerini öğretemiyorsam veya en azından, uzun bir yazısı içinde bir kez dahi olsa, kendi görüşünden farklı bu Anayasa maddesini yazdırıp kabullendiremiyorsam…..

Pes diyorum.

Kusura bakmayın.

 

Ben Aritun Hançer derim ki; 

“ Herkes şahidim OLSUN ki, Cumhuriyetimizin Nitelikleri Anayasada yazdığı ve aktardığım gibidir. Sn Hasan Epirden’in yazdığı gibi değildir. İkisi de kayıt altına alınsın.”

İsteyen Yargıya götürebilir.

Her türlü cezaya razıyım. İnkar etmeyeceğim.

Bu defter kapanmıştır.


SAYGILARIMLA,

A.HANÇER

 

Not…..:

Sn.Epirden’e, başka bir konu için, geride kalan son bir yazım olacak ve;

O defter de kapanacak.