Mehmet Bedestenlioğlu, Bayan Milli Takımlar Alt Yapı  Koordinatörü olarak Türkiye Voleybol Federasyonu ekibine katıldı.

22 Şubat 1959´da Tokat´ta doğan Mehmet Bedestenlioğlu, voleybola Samsun DSİ´de başladı. Ankara DSİ ve Emlak Kredi takımlarında voleybol oynayan Bedestenlioğlu, antrenörlük hayatına 1982 yılında aktif bir oyuncu iken başladı.

Ankara DSİ Spor, Emlak Kredi, Galatasaray, Eczacıbaşı, Sarıyer Belediyesi A Takımlarını çalıştıran Bedestenlioğlu,  Eczacıbaşı ve Vakıfbank Güneş Sigorta takımlarında da altyapı direktörlüğü görevinde bulundu.

Kulüplerde A Takım düzeyinde Türkiye Şampiyonluğu ve Türkiye Kupası dâhil olmak üzere birçok başarıya imza atan takımların antrenörlüğünü yaptı. Belirli dönemlerde Türkiye Voleybol Federasyonu´nda eğitim ve mini voleybol kurullarında da görev yapan Bedestenlioğlu, 2007 yılından itibaren Türkiye Bayan Voleybol Milli Takımlarında farklı kategorilerde antrenörlük yaptı. TVF Spor Lisesi Voleybol İhtisas Kulübü ile Avrupa ve Dünya Şampiyonu olan Yıldız Kız Milli Takımı´nın oluşum ve gelişiminde 2 yıl görev yapan Bedestenlioğlu,  2008 yılında Olimpiyat Komitesi´nce tüm branşlar göz önüne alınarak yapılan seçimde yılın antrenörü seçildi.

Evli ve 1 çocuk sahibi olan Mehmet Bedestenlioğlu, kariyerine Türkiye Voleybol Federasyonu´nda Bayan Milli Takımlar Alt Yapı Koordinatörü olarak devam edecek.

Mehmet Bedestenlioğlu´nun Milli Takımlar kariyeri:

2002 YILDIZ KIZLAR BALKAN ŞAMPİYONASI - 2.
2007 KARADENİZ OYUNLARI ŞAMPİYONLUK

2007 IX.OLİMPİK GENÇLİK YAZ FESTİVALİ - 3.lük 
2007 YILDIZ KIZLAR DÜNYA ŞAMPİYONASI - 2.lik 
GENÇ KIZLAR AVRUPA ŞAMPİYONASI 2. ROUND -1.lik 
GENÇ KIZLAR AVRUPA ŞAMPİYONASI - 3.lük 
YILDIZ KIZ HOLLANDA TURNUVASI ŞAMPİYONLUK

YILDIZ KIZLAR AVRUPA ŞAMPİYONASI - 5.lik
GENÇ KIZLAR DÜNYA ŞAMPİYONASI 2. ROUND -1.lik  
GENÇ KIZLAR DÜNYA ŞAMPİYONASI - 7.lik

A BAYAN AVRUPA LİGİ GRUP ŞAMPİYONLUĞU
A BAYAN ÖZEL ÇİN TURNUVASI - 2.lik

A BAYAN WORLD GRAND PRİX AVRUPA ELEMESİ - 4.lük

A BAYAN 2010 DÜNYA ŞAMPİYONASI - 6.lık

Mehmet BEDESTENLİOĞLU kimdir?