Acıbadem, Türkiye Voleybol 1. Liglerine ismini verdi

 

Acıbadem Sağlık Grubu, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ile yaptığı sponsorluk anlaşması ile erkekler ve bayanlar voleybol birinci liglerine isim sponsoru oldu. TVF ve Acıbadem arasında imzalanan protokole göre iki yıl süresince voleybol birinci liglerinin isim hakkı, Acıbadem´in olacak.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ile Acıbadem, bu işbirliğini kamuoyuna duyurmak amacıyla 23 Kasım 2012 (Bugün) bir basın toplantısı düzenledi. TVF Başkanı Özkan Mutlugil ve Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar´ın katıldığı toplantıda, Türkiye Erkek ve Bayan Voleybol liglerinin isim hakkının Acıbadem tarafından alınmasına yönelik hazırlanan protokol imzalandı.

İmza töreninden sonra konuşan Acıbadem Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar şunları söyledi;

"Acıbadem olarak spora ve sporcu sağlığına çok önem veriyoruz. Yıllardır gerek Türkiye´de gerekse yurt dışında pek çok kulübün ve takımın yanı sıra bireysel sporcuların da sağlık sponsorluğunu yapıyoruz. Ayrıca Türkiye´de birçok federasyonun sağlık sponsoruyuz. Bu konuda yıllardır çalışıyoruz ve spor dünyasına yönelik özel hizmetler sunuyoruz. 2009´dan bu yana Voleybol Milli Takımlarının sağlık sponsorluğunu yapmaya devam ettiklerini belirten Aydınlar, "TVF ile yaptığımız yeni anlaşma ile bu işbirliğini bir adım daha ileri taşıdık." dedi.

 

TVF Başkanı Özkan Mutlugil de yaptığı açıklamada, Acıbadem ile yapılan bu anlaşmanın 2 yıl süre ile devam edeceğini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: "Dünyanın en iyi ligleri arasında olan çok değerli ligimizin isim sponsorluğunu uluslararası çok önemli bir markaya veriyoruz. Bundan sonra Türkiye Voleybol liglerinin isimleri 2 sene boyunca `Acıbadem Bayanlar Voleybol Ligi´ ve `Acıbadem Erkekler Voleybol Ligi´ olarak anılacak. Yaptığımız bu yeni işbirliği ile voleybol liginde başarı çıtasının yükseleceğine inanıyoruz. Ligimizin kalitesini ve uluslararası bilinirliğini daha da artırmayı hedefliyoruz."

Konuşmaların ardından Aydınlar ve Mutlugil, sponsorluk sözleşmesini imzaladı. Toplantıda yer alan TVF Asbaşkanı Akif Üstündağ da Aydınlar´a Federasyonun rozetini taktı.