TVF’nin yeni başkanı Özkan Mutlugil


Türkiye Voleybol Federasyonunun Üçüncü Olağan Genel Kurulunda yapılan seçim sonunda, Özkan Mutlugil yeni TVF Başkanı olarak seçildi/

Türkiye Voleybol Federasyonu Üçüncü Olağan Genel Kurulu’nda seçimden zaferle ayrılan Özkan Mutlugil oldu.

193 delegenin bulunduğu Federasyonda, kongreye 183 kişi katıldı. Özkan Mutlugil, geçerli oyların 100’ünü alarak yeni başkan seçildi. Erol Ünal Karabıyık’a 81 oy çıktı. 2 oy da geçersiz sayıldı.   

 


 


Genel Kurulda, eski Devlet Bakanı Ünal Erkan, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan,  Avrupa Voleybol Konfederasyon Başkanı (CEV) Andre Meyer, Beşiktaş Kulüp Başkanı Fikret Orman, Galatarasaray Başkanvekili Adnan Öztürk, Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık da hazır bulundu.

Kongrede, Divan Kurulu Başkanlığını eski Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Teoman Yazgan yaptı.

TVF’ nun 22 Kasım 2010-31 Aralık 2012 tarihleri arasındaki Denetleme Kurulu Raporunun ibra edilmesinin ardından Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve Denetleme Kurulu raporu oy birliğiyle kabul edildi. 2013 yılı tahmini bütçesi 22 milyon 770 bin lira, 2014 yılında ise gelir 23 milyon 500 bin lira olarak açıklandı ve oy birliğiyle kabul edildi.

Sandıklara göre oy sonuçları:

1. Sandık: 19-18 Erol Ünal Karabıyık lehine

2. Sandık: 21-17 Özkan Mutlugil lehine

3. Sandık: 21-16 Özkan Mutlugil lehine

4. Sandık: 23-11 Özkan Mutlugil lehine

5. Sandık: 18-17 Erol Ünal Karabıyık lehine

Özkan Mutlugil’in yönetim kurulu listesi:

Hidayet Altınbaş, Alper Sedat Aslandaş, Mehmet Çakmak, Mehmet Menduh Dizdar, Mustafa Ekşi, Ahmet Göksu,  Suat Güler, Engin Kaya, Metin Mengüç, Hasan Burak Sertcan, Ali Türker, İhsan Uçar, Bahar Mert ve Mehmet Akif Üstündağ.


TVF'nin 15. başkanı olan Özkan Mutlugil diğer federasyonlarla kıyaslanmayacak bir genel kurul yaşadıklarını ifade ederek, şunları söyledi:


1958'den bu yana voleybola hizmet etmiş tüm federasyon başkanlarına ve özellikle sayın Erol Ünal Karabıyık'a şükranlarımı sunuyorum. Voleybolu farklı bir bakış açısıyla daha da ileriye götürmeye çalışacağız.”

Voleybolum.Net olarak Erol Ünal Karabıyık ve ekibine Türk Voleyboluna kazandırdıkları için teşekkür eder, Özkan Mutlugil ve yeni Yönetim Kuruluna da başarılar dileriz.

Genel Kurul Video Arşiv Linkleri:

1. Bölüm: http://voleybol.uydunet.net/index.php?eylem=izle&id=2919

2. Bölüm: http://voleybol.uydunet.net/index.php?eylem=izle&id=2920