VOLEYBOL HAKEMLİĞİNE TAZE KAN..

Voleybol Federasyonu ile İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Voleybol İl Temsilciliği’nce açılan Voleybol Aday Hakem Semineri İstanbul Burhan Felek Salonu’nda başladı. 

50 hakem adayının katıldığı kursun direktörlüğünü Voleybol Merkez Hakem Komitesi Başkanı Ümit Sokullu, Kurs öğretmenliğini de Suat Carlı yapmakta. Üç gün sürecek olan Aday Hakem Kursu bugün (29 Ocak 2013 Salı günü) yapılacak uygulamalı ders sonrası yapılacak sınavla sona erecek.

 

Sınavda yeterli puan alan kursiyerlerin aday hakem olarak göreve başlayacaklarını belirten İstanbul Voleybol İl Temsilcisi Çetin Acarİstanbul’da takım sayısı bir hayli fazla. 250 hakemimiz var. Maçlara hakem yetiştiremiyoruz. Bu nedenle kurs açmak zorunda kaldık. Kursa 50 aday katıldı. Çoğu Beden Eğitimi öğretmeni ve voleybol oynamış kişiler. Bunlardan yararlanacağız. Hakem eksiğimizi bu aday hakemlerimizle kapatmaya çalışacağız” şeklinde konuştu. 

 

Kursa katılan hakem adaylarının hakemlik yapmak için istekli olduklarını belirten kurs öğretmeni Suat CarlıKursiyerlerin hepsi gençlerden oluşmakta. Hakem olmak için şimdiden büyük heyecan yaşamaktalar. Dersleri büyük bir dikkatle izliyorlar. Kursiyerlerin Beden Eğitimi öğretmeni ve voleybol oynamış olmaları, kendileri için büyük bir avantaj sağlamakta. Kursiyerlerin hepsinin de başarılı olacağına inanıyorum. İstanbul İl temsilciliği bu aday hakemlerden yararlanacaklar. Büyük bir eksikliği bu aday hakemlerin kapatacağına inanıyorum” dedi.


Sınav sonuçları için
Haberin devamı...

 

Haber ve Fotoğraf: Tayyar Sümen